Kleszcze – badanie

Kleszcze zarówno dla nas jak i naszych pupili mogą być bardzo niebezpieczne. Są nosicielami wielu chorób które mogą zostać przeniesione na żywiciela kleszcza. W diagnostyce i leczeniu chorób odkleszczowych bardzo ważną rzeczą jest szybkość postawienia prawidłowej diagnozy.

tick-482613_1920

Kleszcze to małe pajęczaki które można spotkać niemalże wszędzie – lasy, łąki, ogrody, parki a nawet w centrum miasta. O groźnych skutkach ukąszenia kleszcza pisaliśmy już kiedyś w jednym z naszych artykułów.

button(8)

Nasze laboratorium oferuje również badanie kleszcza na obecność antygenów Borrelia. Szybki test w kierunku zakażenia boreliozą pozwala na uzyskanie wiarygodnych wyników i jak najszybsze podjęcie leczenia po ukąszeniu kleszcza. Badanie powinno być wykonane do 48h po usunięciu kleszcza z ciała zwierzaka.

Kleszcz dostarczany do badania powinien być wyjęty w całości. Najlepiej jest usunąć go specjalnymi szczypcami do usuwania kleszczy lub udać się w tym celu do przychodni weterynaryjnej gdzie lekarz również opatrzy ranę. Ważne żeby nie zalewać kleszcza substancjami drażniącymi (np. wodą utlenioną lub spirytusem).

Uwaga: Wynik negatywny testu nie wyklucza zarażenia.

 

W naszym laboratorium oferujemy również badania potwierdzające inne choroby odkleszczowe które mogą zaatakować Twojego pupila – zapraszamy do zapoznania się z pełnym WYKAZEM BADAŃ LABORATORYJNYCH

Zapraszamy również do lecznic weterynaryjnych współpracujących z nami.

button(5)